Користувачам газових приладів

В осінньо-зимовий період зростає кількість нещасних випадків при використанні газу в побуті.

Основна причина більшості нещасних випадків – недбалість, яку проявляють люди по відношенню до власної безпеки.

Причинами нещасних випадків залишаються: отруєння чадним газом внаслідок порушення правил безпечного користування газовими приладами самими постраждалими, користування газовими приладами при відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах; при закритих кватирках, жалюзійних решітках; заклеювання решіток вентиляційних каналів тканиною або ін. матеріалами, зміна конструкції димових і вентиляційних каналів; додаткова установка витяжних систем з штучним спонуканням, опалення приміщень газовими плитами, духовками і т.д ..

Для запобігання нещасних випадків при користуванні газовими приладами Міністерством енергетики та вугільної промисловості України прийнятоНаказ № 285 від 15.05.15 «Правила безпеки систем газопостачання» згідно якого власник несе відповідальність за безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентеляціон6них каналів.

Згідно наказа № 285 технічний стан димових і вентиляційних каналів підлягає обстеженню і прочищення 2 рази в рік. Факт обстеження димових та вентиляційних каналів підтверджується відповідним актом. Відсутність такого акта у власника виключає подачу газу до газових приладів, щоб уникнути нещасних випадків.

Роботи з обстеження та прочищення димових і вентиляційних каналів можуть виконуватися тільки спеціалізованою організацією що має дозвіл центрального органу виконавчої влади на виконання цих робіт.

Недотримання власником вимог безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів, несе загрозу здоров’ю і життю оточуючих.

Адміністрація << ОБЛСЕРВІСГАЗДВК >>