В яких випадках припиняються поставки газу в будинки споживачів.

Незважаючи на рекомендації знизити обсяги використання газу для побутових потреб, на сьогоднішній день більшість українців використовують це паливо для приготування їжі.
Також багато споживачів опалюють природним газом приватні будинки, і квартири. Укладаючи договір з газопостачальною компанією, споживач сподівається на безперебійне постачання газу в житло. Така норма прописана в договорі на поставку газу.

Однак газопостачальна компанія може припинити постачання газу в будинки споживачів.

Які причини можуть послужити такому відключення:

  1. Газопостачальні компанії проводять роботи планово-профілактичного характеру або ремонтують системи газопостачання. При цьому газова організація обов’язково повинна повідомити населенню точну дату і час відключення, розмістивши оголошення на інформаційних дошках поруч з під’їздами.
  2. Усунення поломок, викликаних аваріями техногенного або природного характеру, а також ліквідація витоку газу і здійснення ремонтно-відновлювальних робіт газовиками.
  3. Несвоєчасна сплата або несплата за газ споживачем. Боржнику надсилається письмове попередження і дається 10 днів на погашення заборгованості.
  4. Самовільне підключення до системи газопостачання або відновлення постачання газу, а також приєднання газових приладів (наприклад, котлів) до системи газопостачання без узгодження.
  5. Зрив пломб або їх пошкодження на лічильниках, зняття інвентарних заглушок споживачем.
  6. Порушення правил безпеки і вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів згідно ДБН житлових і громадських будівель, що створює загрозу для виникнення аварійної сітуаціі.У кожного власника повинен бути АКТ обстеження та прочищення димових і вентиляційних каналів, що є підтвердженням дотримання правил безпеки.