За порушення правил пожежної безпеки потрібно відповідати

Пожежа – це страшно. При виникненні пожеж наноситься матеріальна шкода, знищуються будівлі, споруди, устаткування, гинуть люди – в цьому і полягає суспільна небезпека порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки. Порушення вимог пожежної безпеки може полягати як у дії, так і в бездіяльності власника (балансоутримувача і / або орендаря (наймача))

Основні причини призводять до летальних наслідків, вибухів, пожеж при користуванні газовими приладами:

  • не справна електро проводка
  • зношене або технічно не справне газове обладнання
  • порушення вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів (ДВК) житлових і громадських будівель)).

Стаття 140 Кодексу цивільного захисту, винні в порушенні законодавства у сфері цивільного захисту, несуть відповідальність відповідно до закону, а це: Кодекс України про адміністративні правопорушення та Кримінальний Кодекс Украіни. Вивод: за порушення правил пожежної безпеки настає адміністративна відповідальність за умови, що воно не привело до виникнення пожара. В іншому випадку відповідальність настає відповідно до статті Кримінального Кодексу України:

Стаття 270. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки

1. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі – карається штрафом від п’ятдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Те саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки, – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Пам’ятайте !!! Не дотримання вимог безпечної експлуатації ДВК, несе загрозу здоров’ю та життю вашої і оточуючих.

Адміністрація

“ОБЛСЕРВІСГАЗ ДВК”