Облсервісгаз ДВК

Основним напрямком нашої діяльності є виконання наказу міністерства енергетики та вугільної промисловості України №285 від 15.05.2015 (Вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будівель).

Дозвіл № 0768.16.14 від 06.05.2016

Державна служба України з питань праці (ДержпрацІ України)

В осінньо-зимовий період зростає кількість нещасних випадків при використанні газу в побуті.
Основна причина більшості нещасних випадків – недбалість, яку проявляють люди по відношенню до власної безпеки.

Чинники нещасних випадків

Причинами нещасних випадків залишаються: отруєння чадним газом внаслідок порушення правил безпечного користування газовими приладами самими постраждалими, користування газовими приладами при відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах; при закритих кватирках, жалюзійних решітках; заклеювання решіток вентиляційних каналів тканиною або ін. матеріалами, зміна конструкції димових і вентиляційних каналів; додаткова установка витяжних систем з штучним спонуканням, опалення приміщень газовими плитами, духовками і т.д ..

Зниження температури тягне за собою порушення режиму вентиляції газифікованих приміщень і тяги в димовідвідних каналах, до яких приєднані газові прилади (відпрацьовані гази, проходячи через димохід, охолоджуються, пар конденсується, внаслідок чого, тяга зменшується). Різкі коливання температур призводять до руйнування поверхонь оголовків димових та вентиляційних каналів (далі ДВК), блокують роботу вентиляції.

Будівельне сміття, потрапляючи в димові канали, перешкоджає відведення продуктів згоряння газу і чадний газ потрапляє в приміщення.

Як уникнути проблем пов’язаних з газовим обладнанням

Для запобігання нещасних випадків при користуванні газовими приладами нагадуємо про необхідність періодичної перевірки та прочищення ДВК. Для сезонно працюючих опалювальних приладів – не рідше 1 разу на рік перед початком опалювального сезону, які працюють цілий рік – 2 рази на рік (навесні та восени).

У приватних будинках обов’язок повторних перевірок і прочисток ДВК лежить на власниках житла.
Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищення одночасно з димовими.

Перевіряється: наявність тяги, прохідність каналів, герметичність і відокремленість; наявність і справність протипожежних разделок від горючих конструкцій; справність і правильність розташування оголовка відносно дахів і поблизу розташованих споруд, і дерев з урахуванням зони вітрового підпору; відсутність сажі і смоли на внутрішніх поверхнях і тріщин на зовнішніх поверхнях.

Площа перетину димоходу не повинна бути менше площі патрубка газового приладу, який приєднується до димоходу.

Прохідність каналів визначається за допомогою дзеркала, що розміщується під кутом в димохід через люк очисного кишені або в вентиляційний канал після зняття решітки. Наявність тяги в вентканалах визначається шляхом прикладання аркуша паперу формату А 4 до вентиляційної решітки. При нормальній тязі лист вільно утримується в такому стані.

Суворо забороняється:
– вносити зміни в конструкцію димових і вентиляційних каналів, заклеювати вентиляційні решітки;
– замуровувати очисні кишені і лючки для чищення димоходів;
– встановлювати витяжну вентиляцію з штучним спонуканням;
– користуватися газовими приладами при закритих кватирках (фрамугах) і відсутності тяги в димоходах і вентиляційних каналах.

У разі порушення власником вимог «Правил безпеки систем газопостачання України», в т. Ч.отсутствіе акту технічного обстеження ДВК при експлуатації димових і вентиляційних каналів – газові прилади відключаються управлінням по газопостачанню та газифікації (відповідальність УГГ)

Після усунення порушень власник зобов’язаний звернутися в спеціалізовану організацію << ОБЛСЕРВІСГАЗДВК >> для отримання акту перевірки димових та вентиляційних каналів. І тільки при позитивному акті УГГ підключить газові прилади.

Споживач газу має позитивний акт технічного обстеження ДВК, що дозволяє уникнути в майбутньому багатьох проблем, а головне – бути впевненими в безпеці газопостачання будинку. При відсутності акту або негативному акті обстеження ДВК працівники УГГ змушені відключати будинки або стояки від газопостачання.

Якщо працівниками УГГ проводиться відключення газових приладів, то це міра вимушена (відповідальність) і спрямована на запобігання нещасним випадкам.

<< ОБЛСЕРВІСГАЗДВК >> нагадує: категорично забороняється проводити самовільну перестановку, заміну газового обладнання, змінювати димові і вентиляційні канали.
– Установка газових приладів у ванних кімнатах (п. 6.2 ДБН В.2.5.20-2001 «Газопостачання»);
– Несправні димові та вентиляційні канали (п. 4.5.11 ПБСГУ);
– Наявність зони вітрового підпору в ДВК через установки на дахах супутникових антен або розташованих поруч з будинком високих дерев (п. 4.5.16 ПБСГУ);
– Використання несертифікованої димовідвідної труби від газових приладів з відводом продуктів згоряння в димовий канал (п. Ж.9 Додатки ДБН В.2.5.20-2001)

Не дотримання вимог безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів, несе загрозу здоров’ю і життю оточуючих .. Переконливо просимо мешканців надавати доступ до газових приладів працівникам << ОБЛСЕРВІСГАЗДВК >> при пред’явленні ними посвідчення.